Kreo - tapetové štúdio

tapetové štúdio

Papierové fototapety na stenu

úpne iná dimenzia priestoru

 

Fototapety sú viac ako obrázky, fototapety sú ilúziou, ktorá vytvára fascinujúce svety. Papierové fototapety na stene sa stanú dominantou priestoru. Ponorte sa do tejto kategórie a pozrite si originálne vzory od renomovaných výrobcov.

Dizajnové tapety na stenu

od renomovaných výrobcov

 

Krása tapiet sa vrátila v plnom lesku, odvážne a nekompromisne. Tapety znovu určujú módne trendy v interiéri, tvoria štýl bývania. Vzor a štruktúra tapety Vám v interiéri vytvorí jedinečnú dimenziu priestoru.

Bytový architekt

návrh interiéru bytov a rodinných domov

 

Ak si neviete poradiť - náš dizajnér pre Vás spracuje individuálny návrh Vášho bývania.

Volajte 0905 928 888

Použitie:

Tieto tapety sú vhodné do všetkých interiérov, nehodia sa do vlhkého prostredia (kontrola vlhkosti: na stenu pripevnite lepiacou páskou igelitovú fóliu na 24 hod - nesmie sa orosiť) a tiež na steny, ktoré veľmi praskajú.

Podklad:

Steny miestností dôkladne očistite a vyrovnajte nerovnosti, napr. stierkou. Staré tapety a vodou rozpustnú maľovku odstráňte vodou alebo lepidlom na tapety rozpusteným vo vode (cca 1 krabička na 8 - 10 l). Ak je podklad suchý a pevný, môžete pristúpiť k lepeniu. Na omietku alebo stierku radšej naneste penetračný náter. Penetráciu podkladu môžete urobiť aj lepidlom na lepenie tapiet podľa návodu na lepidle.

Množstvo:

Počet roliek tapiet je závislý od prestrihu tapety uvedenom na etikete, kde sa uvádza maximálny prestrih.

Lepidlo:

Pre správne spracovanie je rozhodujúce správne zvolené lepidlo. Ak sú tapety dvojvrstvové (duplex), treba radšej použiť hustejšie lepidlo a nanášať tenkú vrstvu ako naopak. Natierajte tapetu aj stenu. Tapeta sa natrie, a rubovou stranou sa preloží na seba, aby lepidlo vsiaklo rovnomerne do celej tapety. Pozor! Čas na nasiaknutie papierových tapiet je 1 -2 min! Pokiaľ bude čas nasiakovania dlhší ako odporúčaný, tapeta sa natiahne.

Náradie:

ceruzka, meter, špachtla, nožnice, olovnica, orezávač, úzky valček, plyšový valček, tapetovacia kefa, štetka na nanesenie lepidla, pracovný stôl. Správne zvolené náradie uľahčuje prácu.

Lepenie:

a) ako nastrihať tapetu:
dĺžka pásu = výška miestnosti + 5 cm prídavok dole na zarovnanie. V prípade, že sú tapety so vzorom, prikladá sa rolka tak, aby vždy nadväzoval na začiatok vzoru. Vrch tapety si radšej označte ceruzkou (znakom ^), aby pri lepení nedošlo k prevráteniu pásu tapety, pokiaľ tak nie je uvedené na etikete tapety. Neodporúčame, aby ste si tapety dopredu nastrihali na celú miestnosť, nakoľko v prípade reklamácie nie je možné reklamovať už nastrihané rolky.

b) vlastné lepenie:

Prvý pás lepte od okna smerom k dverám. Najprv si pomocou olovnice vyznačte zvislú líniu. Tapety lepte tesne vedľa seba, len v rohoch a na problémových miestach môžete tapety prelepiť cez seba. Priložte prvý pruh na stenu a pritlačte ho rukami k stene. Aby neostávali vzduchové bubliny, vyhlaďte tapety smerom od stredu ku krajom. Okraje tapiet, ktoré presahujú v dolnej časti, odrežte orezávačom pomocou pravítka. Zbytky lepidla odstráňte pokiaľ možno ihneď čistou handričkou. Pri lepení cez zásuvky a vypínače vypnite elektrický prúd, pri vlastnom lepení odskrutkujte kryt, nalepte tapetu a potom vyrežte otvor. Pri lepení okenných výklenkov nechajte tapetu prečnievať a po zaschnutí ju presne odrežte. Za radiátormi stačí tapetu 10-15 cm založiť. Stropy radšej lepte vo dvojici. Ak chcete individuálne a zvlášť upraviť stenu bordúrou, na vyschnutú tapetu si pomocou ceruzky a pravítka označte miesto. Pomocou orezávača a pravítka narežte tapetu a potom ju odstráňte. Bordúru vlepte do vyrezaného miesta. V prípade nutnosti je možné nalepiť bordúru priamo na tapetu lepidlom Wandbelags (Pufas). Nelepte tapety pri otvorenom okne, dverách, nevypínajte kúrenie.

Zásady pri práci s tapetami

Tapetujete vždy tapetami jednej výrobnej série. Vzor tapety musí nadväzovať nielen na výšku, ale aj na šírku. Ak je to možné, používajme vždy značkové lepidlo Pufas.

Kontrola pred tapetovaním

Skontrolujte si vždy sériu, vzor a farebnosť. Zistite si, či zakúpená metráž tapiet vystačí na vytapetovanie určenej miestnosti. Až potom vybaľte rolku z fólie. Porovnajte si farebnosť viacerých roliek navzájom. Nestrihajte všetky rolky naraz, ale postupne. Reklamovať sa dajú iba celé rolky.

Zdroj: www.tapety.sk